Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 6903575



*

nr 690 3575


Träsnitt

2 st, Kina, 34x18


Utrop:

600 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 april 2011
kl 19:41:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/3 00:54:41 1      350 kr
1/4 15:53:07 2      200 kr
4/4 14:51:05 3      600 kr
4/4 19:35:13 4      500 kr
4/4 19:35:33 4      600 kr
4/4 19:36:35 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
  • 6369 Träsnitt
    2 st, Japan, Eftertyck. Bildmått: 37x28 cm, ytterm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6482 Träsnitt
    2 st, Japan. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusi..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:19
  • 6417 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige, "Sommarblommar..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:50
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:59
  • 6127 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6126 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr